Įdomu: interaktyvus Krašto paveldo gidas – atrask ir pažink Kretingos kraštą

2015-ųjų metų pabaigoje Krašto paveldo gide www.krastogidas.lt  pradėjo veikti ir interaktyvus Kretingos rajono lankytinų vietų žemėlapis, kuriame pažymėti gamtos, kultūros, mitologinio, archeologinio, istorinio paveldo ir kiti lankytini objektai: skulptūros, paminklai, gatvės, pastatai, aikštės ir kt. Jiems pažinti sudaryti maršrutai, kuriais keliaujant galima aplankyti įvairius objektus ir apie juos daugiau sužinoti iš aprašymų ir nuotraukų, o ateityje – ir vaizdo ar garso įrašų. Krašto paveldo gidas yra daugiakalbis: juo naudotis galima pasirinkus lietuvių, anglų, rusų ar vokiečių kalbas. Už Kretingos interaktyviojo žemėlapio kūrimą atsakinga Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka.

Krašto paveldo gidas internete laisvai prieinamas kompiuteriais, planšetėmis, išmaniaisiais telefonais – patogiomis priemonėmis keliaujantiems po Žemaitiją. Planuojama, kad 2016-ųjų metų viduryje į savo išmaniuosius įrenginius bus galima atsisiųsti ir Krašto paveldo gido mobiliąją programėlę bei edukacinį žaidimą vaikams.

Krašto paveldo gido sumanytoja Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka savo miesto svečiams tokią naujovę – keliauti ir pažinti interaktyviai – teikia jau keletą metų.

Šiuo metu gide yra 5 maršrutai po Kretingą ir rajoną, kuriais keliaujant galima aplankyti 46 objektus. Maršrutas „Per laiko duris“, kviečia susipažinti su Kretingos miesto centru. „Grafų Tiškevičių rezidencija“ – atskleidžia Kretingos dvaro gyvenimą, o keliaujant „Tiškevičių parko alėjomis“ pasakojama apie Kretingos dvaro parko įdomybes. Priešistorinius laikus menantys maršrutai – „Kretingos ištakos“ ir „Istoriniai Kretingos akmenys“ – leidžia keliauti Ėgliškų-Andulių archeologiniam kompleksui priklausančių objektų keliu ir supažindina su šventviečių akmenimis, išlikusiais iki mūsų dienų.

Krašto paveldo gido interaktyviojo žemėlapio pagalba galima susirasti lankytinas vietas ir savarankiškai ar keliaujant su draugais jas aplankyti, gyvai susipažinti su objektais. Šis gidas gali tapti ir pagalbininku mokytojui, dėstytojui, ekskursijų vadovui ar šeimai, norinčiai turiningai praleisti laisvalaikį. Tai puiki galimybė su savo kraštu supažindinti ir atvykusius į svečius draugus tiek iš Lietuvos, tiek ir iš svečių šalių.