ATEIK Į JAUNIMO MUGĘ- RINK TAŠKUS IR LAIMĖK

Tradiciškai, įsibėgėjus rugsėjui, drioksteli JAUNIMO MUGĖ. Kasmet keičiant formatą išbandomas renginio formos patrauklumas jaunimui, didinama informacinė sklaida visuomenei apie jaunimo organizacijas.Jaunimas – ne tik mokyklinio amžiaus jaunuoliai, bet ir studentai, bedarbiai, dirbantys, turintys šeimas ir gyvenantys partnerystėje. Turbūt sutiksite, kad 15 –mečio poreikiai gerokai skiriasi nuo 25-mečio užmojų. Jaunimas skirtingas ne tik dėl amžiaus ypatumų, bet ir dėl tikslų, veiklos ir įsitraukimo bendruomenėje aktyvumo. Todėl rasti renginio ,,aukso viduriuką“ yra sudėtinga. Kam skirta JAUNIMO MUGĖ? Visiems jauniems žmonėms, tenkinantiems smalsumą, ieškantiems ir atrandantiems save.Šiemet JAUNIMO MUGĖ bus organizuojama Kretingos rajono kultūros centre rugsėjo 9 dieną.  Renginio pradžia 12.00 val.

Kodėl būtų naudinga dalyvauti JAUNIMO MUGĖJE? Mugėje dalyvaus gaisrininkai, krašto apsaugos savanoriai, įvairių jaunimo organizacijų nariai. Kretingos visuomenės sveikatos biuro darbuotojai konsultuos sveikatinimo klausimais.Mugės metu vyks protmūšis, skirtas jaunimo politikos 20-mečiui paminėti. Dalyvavimas veikloje pelnys po tašką, o surinkti 5 taškai suteiks galimybę dalyvauti loterijoje. Ką rinktis, nuspręs pats jaunimas.Nuo 15.00 val. jaunimą linksmins muzikinė grupė ,,Garbanotas bosistas“. Apie šią mįslingą grupę paskaitykite http://www.delfi.lt/news/daily/education/grupes-garbanotas-bosistas-brol...Koncerto pabaigoje renginio dalyviai, surinkę ne mažiau kaip 5 taškus,  dalyvaus loterijoje, kurioje bus galima laimėti 2 prizus pramogauti galvosūkių kambaryje ,,Alkatrasas“. Laimėjęs dalyvis galės pasikviesti kartu pramogauti 3 draugus.

Ką nuveikti info mugėje? 

Nr. 1 - išbandyti šaudymą į taikinį, taip patikrinti savo gebėjimus ir prisijaukinti karinę ginkluotę. Veiklą organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Veiklą rasi šalia Kretingos r. kultūros centro prie tvenkinio.

Nr. 2 - pasijusti gaisrininku. Ekstremalus kostiumas ir situacija gali išpildyti tavo svajonę...Veikloje realiai galėsi pačiupinėti gaisrininkų ,,šlangą" ir pasėdėti super mašinoje. Veikla rūpinasi Kretingos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos darbuotojai. Pabūti gaisrininku galėsite Šv. Antano rūmų kiemelyje nuo tvenkinio pusės. 

Nr. 3 - išbandyti ekologiškų morkų ir obuolių skonį, susipažinti su vabalais ir drugiais, sužinoti apie savanorystę saugomose teritorijose. Veiklą organizuoja Ekologų klubas „Žalioji žemė“.

Nr. 4 - sužinoti savo kūno sudėtį - moderniu kūno sudėties analizatoriumi bus atliekama standartinių parametrų analizė (kūno svoris, ūgis, kūno masės indeksas, kūno liesoji ir riebalų masė, kūno raumenų masė, kūno skysčių masė), konsultuokis apie sveiką gyvenseną ir pajudėk...13 val. tau ir tavo draugams skirta mankšta atgaivins ne tik tavo kūną, bet ir pagyvins protą :) . Veiklą organizuoja Kretingos visuomenės sveikatos biuras.

Nr. 5 - žaisti, pramogauti ir mokytis teatrinio meno. Nelengva ,,išspausti" iš savęs sceninį judesį, tačiau tu gali... Laužyk kompleksus ir pasikrauk geros energijos iš bendraamžių. Veikloje tave privers suktis ,,Atžalyno studija" 3 aukšte.

Nr. 6 - surink mokykloje komandą ir dalyvauk protmūšyje ,,Jaunimo politikai 20 metų". Be abejonės, prireiks pavartyti šiuos interneto šaltinius: www.jrd.lt , www.zinauviska.lt ,http://lijot.lt , https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.92E111F705DD/TAIS_267613 . Ne tik daug sužinosi, bet ir patirsi smagių akimirkų. Protmūšį valdys Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė.

Nr. 7 - sužinoti, kur yra Tanzanija. Ten šią vasarą savanoriavo kretingiškis Rokas Balsys. Nerealu, bet jis dar neišvyko studijuoti  į Mančesterį...ir žada papasakoti apie Tanzanijoje patirtus išgyvenimus. Pasiklausyti Roko pasakojimų bus galima  nuo 14 val. parodų salėje (3 aukšte).

Nr. 8 -  UNO UNO UNO...Dalyvauk turnyre ir įrodyk, kad esi nenugalimas. Turnyro organizatorius - Apskritasis stalas. Taip, ta pati organizacija, kuri jus jau nustebino su Color party.

Nr. 9 -  sužinoti, kaip būti ne tik šauniu pokemonų gaudytoju, bet ir saugiu gyventoju, pasirūpinti informavimo sistema savo telefone. Dabar madinga būti saugiu!!! Saugumo klausimais konsultuos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos  skyriaus specialistai.

Nr. 10 - sužinoti apie privalomąją karinę tarnybą, jos privalumus jauniems žmonėms, įsiamžinti kario muliaže. Visa tai bus galima Krašto apsaugos savanorių pajėgų palapinėje 2 aukšte- šokių salėje.

Nr. 11 - tapk muzikantu ir išbandyk instrumentus, padedant charizmatiškiems scenos atlikėjams. Kokiems? Ateik ir sužinosi. Į muzikinius išbandymus kviečia Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba.