15.8 – V>M - 11 = 20

15.8 – tai jaunų žmonių, apsilankiusių jaunimo mugėje, amžiaus vidurkis.

V ( vaikinų) atėjo  daugiau nei M (merginų).

Dalyviai galėjo aktyviai įsitraukti į 11 –a veiklų, taip paminėdami  jaunimo politikos 20-metį.

Štai šios formulės nežinomųjų šifruotės. Rugsėjo 9 dieną ūžė Kretingos kultūros centras ir šio spiečiaus priežastis – jaunimo informacinė mugė. Veiklų pasirinkimas pagal poreikį ar polinkį ir stebino, ir džiugino.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba kvietė  tapti muzikantais ir išbandyti instrumentus grojant pagal spalvas…

Kretingos visuomenės sveikatos biuras konsultavo apie sveiką gyvenseną ir moderniu kūno sudėties analizatoriumi atliko standartinių parametrų analizę (kūno svoris, ūgis, kūno masės indeksas, kūno liesoji ir riebalų masė, kūno raumenų masė, kūno skysčių masė). Mankštoje visi pajudėjo ir pasikrovė energijos savaitgaliui.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306-oji lengvoji pėstininkų kuopa kvietė visus norinčius sužinoti apie privalomąją karinę tarnybą ir jos privalumus, konsultavo, patarinėjo, siūlė įsiamžinti kario muliaže. Kultūros centro teritorijoje buvo šaudoma į taikinius: merginos buvo ne mažiau taiklesnės už vaikinus.

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai patarinėjo jaunuoliams, kaip pasirūpinti informavimo sistema savo telefone. Kai kurie saugos ženklai buvo visai nepažįstami, tačiau dabar juos pamačius, jaunimas žinos, ką tai reiškia.

Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija ,,Apskritasis stalas” pakvietė susirungti renginio svečius  UNO turnyre. Kai kam šis žaidimas buvo pirmas kartas…

Rokas Balsys pasakojo apie savanorystę Tanzanijoje ir patirtus išgyvenimus. Šio kretingiškio, Mančesteryje studijuojančio jauno žmogaus patirtis – gyvi susitikimai su kasdienio skurdo, įsišaknijusios šalies korupcijos paliestais žmonėmis.

Kretingos r. kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Atžalynas” parengė tikrus išbandymus -   ,,išspausti" iš savęs sceninį judesį, laužyti kompleksus ir tokiu būdu dalyvauti teatrinių fotografijų konkurse.

Klaipėdos miesto ekologų klubas „Žalioji žemė“ siūlė išbandyti ekologiškų morkų ir obuolių skonį, susipažinti su vabalais ir drugiais, sužinoti apie savanorystę saugomose teritorijose.

Kretingos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos darbuotojai buvo ypač populiarūs- daugelis renginio dalyvių veržėsi pasijusti gaisrininku, realiai pačiupinėti gaisrininkų ,,šlangą" ir pasėdėti super mašinoje.

Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojos įvykdė ypatingą misiją - organizavo protmūšį ,,Jaunimo politikai 20”. Protmūšio kovai buvo pasirengusios 8 komandos. Sėkmingai pasirodė Kretingos r. Vydmantų gimnazijos komanda ,,Labanakt”, surinkusi 26 taškus ir užėmusi 1 –ą vietą. 2-oji vieta  atiteko Kretingos J. Pabrėžos gimnazijos komandai ,,Šimonienės šešetas” - 23  taškai, o trečiąja vieta džiaugėsi Kretingos r. Salantų gimnazijos komanda ,,Braškės”, surinkusi 20 taškų.  

Mugės pabaigoje koncertavo roko grupė ,,Garbanotas bosistas”. Buvo nesmagu dėl ištuštėjusios salės, tačiau tikri fanai linksminosi. Ištvermingiausiems dalyviams - Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos- daugiafunkcio centro ir  Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos jaunuoliams įteikti kuponai į galvosūkių kambarius ,,Alkatrasas” ir ,,Baltieji rūmai”.

Šventė prabėgo, planai kuriami ateičiai, o ,,nemokamas sūris” ateityje gali atsidurti tik ,,pelėkautuose”. Juk šventę kuriame patys !