PROTMŪŠIS ,,JAUNIMO POLITIKAI 20“

Kretingos jaunimo mugės metu buvo organizuojamas protų mūšio tipo žaidimas, skirtas Jaunimo politikos 20-mečiui. Šį žaidimą sudarė penki turai, kurie buvo susiję su jaunimo politika, vertybių ugdymu, bendromis intelektualinėmis žiniomis.

Pirmasis turas, kuriame visi klausimai buvo susiję su jaunimo politikos organizacijomis, su jaunimo politika susijusiais asmenimis, samprata, veiklomis, pasirodė sunkiausiai įveikiamas, kadangi atsakymai reikalavo labai tikslių žinių. Šiame ture komandos surinko vidutiniškai po 2,5 balo (tik dvi komandos surinko po 5, t. y. po pusę visų galimų balų, tai „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija) ir „Šimonienės šešetas“ (Kretingos J. Pabrėžos universitetinė gimnazija).

Antrajame ture atsakytų klausimų vidurkis pakilo iki 3,1 balo – nors pasitaikė ir neįveikiamų klausimų, pvz. žodį, išvertus iš lotynų kalbos, reiškiantį lygybę, įvardino tik viena komanda – „Šimonienės šešetas“.

Žaidimui įsivažiavus, trečiasis turas sekėsi gana neblogai, tačiau nustatyti viso turą sąsają – Erasmus+ programą – nepavyko nei vienai šio žaidimo komandai.

Daugiausia emocijų, azarto, juoko sukėlė ketvirtas – teiginių – turas. Po kiekvieno teiginio komandos skubėjo atiduoti savo atsakymų lapelius, tikėdamiesi pelnyti, kuo daugiau taškų. Šio turo metu buvo komandų, kurios surinko net po 8 balus: „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija) ir „Braškės“ (Kretingos rajono Salantų gimnazija). O pirmasis klausimas apie Tadą Blindą buvo įveiktas net šešių komandų.

Žinoma, vienbalsiai visoms komandoms penktasis muzikinis turas buvo pats įdomiausias. Nors jis ir nebuvo toks lengvas, kokio buvo galima tikėtis, tačiau jis prabėgo taip greitai, jog nei viena komanda nespėjo pajusti nuovargio!

Protmūšį laimėjo komanda „Labanakt“ (Kretingos rajono Vydmantų gimnazija). Visos komandos buvo apdovanotos Kretingos jaunimo tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos įsteigtomis dovanomis.

Birutė Naujokaitienė
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka