Rietavo atvirame jaunimo centre apie savanorystę ir ...ką veikia jaunimas

Grupė Kretingos rajono jaunimo darbuotojų (kultūros, sporto, bendruomenių ir mokyklų darbuotojai) apsilankė Rietavo atvirame jaunimo centre. Tikslas - pasidalinti gerąja patirtimi, taikoma dirbant su jaunais žmonėmis. Mūsų rajone veikia 15 atvirų jaunimo erdvių, todėl darbas su jaunimu itin aktualus. Rietavas nors ir nedidelis miestas (rajone 7952 gyventojai), tačiau jame veikiantis jaunimo centras rodo ne tik tokios įstaigos poreikį, bet ir savivaldybės požiūrį į darbo su jaunimu svarbą. Centras garsėja užsienio savanorių trauka, jau kelinti metai čia atvyksta savanoriauti užsieniečiai jaunuoliai. Lankymosi metu sutikti vaikinas iš Gruzijos ir mergina iš Italijos dalijosi įspūdžiais apie Lietuvą, Rietavą ir veiklą su jaunimu. Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius, Centro direktorė Aušra Mickutė ir jaunimo darbuotojas Egidijus Jundulas išsamiai papasakojo apie vykdomas veiklas, savanorių priėmimą, bendruomenės reakcijas į naujai atvykusius žmones bei savanorystės naudą miestui.

Susitikimo metu dalyviai diskutavo, kaip veiklą efektyvinti, padaryti ją patrauklesne, kaip įtraukti jaunimą. Unikalių receptų nerasta, nes kiekviena situacija ir kiekvienas jaunuolis unikalus, tad bendravimas, atvirumas, įtraukianti veikla ir pasitikėjimas jaunuoliais atveria kelius bendroms veikloms – tokia išvada apibendrino susitikimo esmę.

Tai džiugina, juk tai dar viena idėja – sudominti, įtraukti jaunimą...žygiams, veikloms ir kitoms kilusioms, kartais gal ir nerealioms  mintimso centro patalpų  apžiūrėjimo, jaunimo darbuotojai pasuko link Tverų, už kurių stūksantis Lopaičių piliakalnis savo kosmologinėmis paslaptimis buvo linkęs atsiverti dėka gidės Irenos Liškiuvienės. Žinia, 2017 metai – piliakalnių metai tai džiugina, juk tai dar viena idėja – sudominti, įtraukti jaunimą...žygiams, veikloms ir kitoms kilusioms, kartais gal ir nerealioms  mintims.