Jaunimo vasaros akademija 2017

Devyniolikos savivaldybių jaunimas birželio 7-9 dienomis užplūdo Sedulos poilsiavietę už Tytuvėnų (Kelmės r.) susitikti, išmokti, pritaikyti gebėjimus ir paminėti Erasmus+ 30 –metį. Kretingos jaunimą atstovavo Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų Jūros šaulių 3-osios rinktinės Kretingos šaulių 5-osios kuopos jaunieji šauliai. Dalyvavimą renginyje finansavo Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Tradicinė jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galime daug“, įleidusi giliai šaknis Žemaitijoje, sukviečia ne vien tik šio regiono jaunimą, bet ir jaunuolius iš visos Lietuvos. Šį susitikimą organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracija. Jaunimo organizacijų nariai, aktyvūs mokinių savivaldos nariai, neformalių susibūrimų jaunimas tris dienas turėjo galimybių bendraudami su kitais jaunuoliais, diskutuoti pilietiškumo, ksenofobijos, emigracijos, demokratijos ir kitais klausimais. Intensyvūs užsiėmimai darbo grupėse atskleidė, kad jaunimas geba pateikti naujas idėjas, puoselėti tradicijas, ginti vertybes bei argumentuotai atstovauti ir ginti žmogaus teises. Išradingi savivaldybių jaunimo prisistatymai nepaliko abejingų: Rietavo ,,žirgo galva“, Skuodo ,,maura“ ar Palangos ,,opa opa opapa...juda juda Palanga“ - kėlė žiūrovų ovacijas. Jaunuoliai, atvykdami į renginį atliko namų darbus – parengė užduotį  ,,Kaip myliu savo miestą“. Video filmukai buvo stebimi abu vakarus - buvo kuo pasidžiaugti, kaip jaunimas geba įvertinti savų miestelių privalumus. Kretingiškiai buvo sumontavę filmuką, kuriame parodė visas jaunimo pamėgtas vietas Kretingos mieste. Vakarą užbaigė Sasha Song koncertas ir diskoteka.

Antros dienos pusdienis buvo skirtas Europos parlamento simuliacijai, kurią organizavo VŠĮ ,,Europos namai“. Daugiausia emocijų, žinoma, kėlė antrą dieną vykusios sportinės rungtys: žolės riedulys, petankė, krepšinis 3x3, vandens rungtys, tinklinis kitaip, virvės traukimas. Kretingos jaunimas save išbandė tinklinio varžybose, petankėje ir vandens rungtyse. Pastarosios varžybos pareikalavo daug jėgų ir drąsos.

Antros dienos vakare visi iki išnaktų stebėjo talentų pasirodymus. Mūsų jaunieji šauliai ant scenos traukė pilietinę dainą, kuriai pritarė visa publika.

Trečią dieną renginio organizatoriai paruošė dalyviams žygio maršrutus. Mūsų rajono jaunuoliams atiteko žygis į Tytuvėnus, aplankant Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno kompleksą. Pažintis su šio krašto lankytinomis vietomis praplėtė akiratį ir minčių sugrįžti vėl, galbūt jau su draugais ar šeima.

Iškilmingas akademijos vėliavos nuleidimas ir perdavimas Šilalės rajono savivaldybės atstovams jau žadina viltį apie kitų metų Akademiją - tradicinę jaunimo organizacijų ir veiklių jaunuolių renginį, kuris auga ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir turinio kokybe.