Darbas su jaunimu aerodrome

Ieškant vis įvairesnių ir efektyvesnių darbo su jaunimu formų, kartais galima atsidurti akligatvyje, arba priešingai, ilgai ir įtemptai ieškant rasti atsakymus pačiose netikėčiausiose vietose,pavyzdžiui, Kartenos aerdodrome.Yra pačių įvairaiusių mokymosi formų, tačiau viena efektyviausių – mokymosi iš patirties. 24 jauni žmonės dalyvavo programos Erasmus+ programos finansuotame projekte, jaunimo mainuose “Avia Youth exchange”, kur mokėsi piloto kompetencijų ir kaip jas naudoti kasdieniniame gyvenime.Penkias dienas trukusiame projekte dalyviai iš Lenkijos, Latvijos, Rumunijos ir Lietuvos stengėsi labiau pažinti save ir išlaisvinti tiek kūrybines galias, tiek kitus gebėjimus įkvepiančiose Kretingos aerodromo ir Kretingos jaunimo sodybos aplinkose. Pirmąsias projekto dienas dalyviai susipažino vieni su kitais, susiformavo, kaip darni komanda. Vėliau pristatė namų darbus –  savo šalies didžiausius aviacijos atradimus. Vėliau dalyviai dar kartą susipažino su vienu žinomiausių aviatorių pasaulyje Leonardo da Vinci. Kasdien buvo mokomasi vis kito, vieno iš 7 L. da Vinci gyvenimo principų. Dalyviai mokėsi curiosita – smalsumo, dimostrazione – gebėjimo tikrinti žinais patirtimi, consessione – ieškoti asociacijų ir jungčių tarp skirtingų dalykų, sfumato – suvokti daugiaprasmiškumą, paradoksą ir kt. dalykus.  Dalyviai mokėsi, kaip žadinti savo smalsumą. Uždavinėjo klausimus sau, mokėsi ne tik žiūrėti bet ir matyti, ne tik klausyti bet ir išgirsti. Dalyviai mokėsi ieškoti asociacijų, sąsąjų, kūrybiškai jungti skirtingus dalykus ir taip kurti naujus niekur negirdėtus produktus ir idėjas. Susitikę ir pasikonsultavę su profesionaliais pilotais, remdamiesi vien savo kūrybiškumu, dalyviai konstravo skraidančius objektus, kuriuos vėliau testavo Klaipėdos pajūryje, leisdami juos skrydžiui nuo Olandų kepurės skardžio. Kiekvienas skraidantis objektas, ar tai būtų oro balionas, ar aitvaras, ar parašiutas, ar lėktuvas, skraidino įkvepiančią žinutę visuomenei. Vieni projekto dalyviai savo skraidančiomis priemonėmis skatino išdrįsti būti kitokiais, išsiskirti iš minios, kiti skatino atsakingiau žiūrėti į vartojimą ir rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Projekto pabaigoje dalyviai susipažino su dar vienu aviatoriumi, pašto lakūnu, rašytoju A de Sent Egzupery.  Jo įkvėpti jie rašė laiškus atvirų jaunimo erdvių, centrų lankytojams iš visos Lietuvos. Pagrindinė laiškų funkcija, buvo įkvėpti jaunus žmones siekti savo tikslų, nepasiduoti ir ryžtingai kabintis į svajones. Tačiau šie laiškai turėjo ir dar vieną funkciją. Patys dalyviai jautė, kad laiškai adresuoti ne tik jauniems žmonėms, bet ir jiems patiems. Keletą valandų projekto dalyviai turėjo galimybę pabūti patiems su savimi ir suvokti kokį gyvenimo kelią nuėjo ir kokiais įspūdžiais nutikimais gali pasidalinti su kitais jaunais žmonėmis.Projekto metu buvo išbandyta ir ištestuota daugybė skirtingų darbo su jaunimu formų. Projekto dalyviai taip pat išgrynino kurios aviatoriaus kompetencijos yra svarbiausios ir galėtų būti naudojamos kasdieniniuose kontekstuose. Dalyviai, kaip ir lakūnai, mokėsi priimti sprendimus kritinėse situacijose, apsispręsti, lavino pastabumą, komandinį darbą ir kt. Patys drąsiausi sklandė sklandytuvu.Projekto veiklas organzavo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Organizacija savo veikloje kviečia eksperimentuoti ir jungti iš pažiūros sunkiai derančias sritis ir technologijas. Pavyzdžiui: photoshop+senjorai, Lietuvos istorija+ grafitti, pabėgimo kambarys+darbas su jaunimu ir pan. Šis projektas ne išimtis.

Artimiausi VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija projektai:

“Holograminė žinutė” - mokymai kurių metu kuriamos hologramos ir interaktyvios parodos, kuriose ananlizuojami neatsakingiausi informacijos sklaidos atvejai internete.

“SkaitMENINIS muziejus” - papildytos realybės technologija įrengiami muziejai, kurių lankymas sužaidybinamas. Dalyviai lankydamiesi skaitMENINiame muziejuje sprendžia užduotis ir ieško eksponatų pačiose netikėčiausiose vietose.

“Demokratijos paieškos” - orientacinis žaidimas mero kabinete, švietimo skyriuje, tarybos salėje ir kitose savivaldos įstaigose siekiant paskatinti jaunus žmones aktyviai dalyvauti priimant sprendimus.

“Užaugink iniciatyvą” - jaunų žmonių verslo idėjų konkursas-mokymai.

Pabėgimo kambariai kultūros centruose – Lietuvos tarpukario laikotarpio tematika kuriami pabėgimo kambariai 8 Lietuvos kultūros centruose.

Ir daug kitų projektų. Jei norite sudalyvauti vienoje ar kitoje iniciatyvoje, sekite naujienas čia:

 

https://www.facebook.com/kuryboslab/